تاثیرات کیفیت بالای باتری خودرو در عملکرد آن

یک خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر یک به خودی خود نقش مهمی در عملکرد درست و بی‌نقص خودرو دارند. یکی از قطعات بسیار مهم که نقش حیاتی را در سیستم یک خودرو ایفا می‌کند، باتری خودرو است؛ در واقع انتخاب یک باتری با کیفیت برای خودرو به قدری در عملکرد بی‌نقص و مناسب آن تاثیرگذار است که می‌توان گفت هر چه کیفیت باتری خودرو بالاتر باشد، عملکرد سیستم برق خودرو نیز به نحوی بی‌نقص و عالی پیش خواهد رفت. برای این که باتری مورد استفاده در خودرو دچار آسیب یا نقص خاصی نشود و بتواند بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد، بهتر است که فاصله‌ی زمانی بین استارت زدن و چرخاندن سوییچ ماشین تا روشن شدن آن از 2 ثانیه بیشتر نشود؛ در واقع هر چه این فاصله طولانی‌تر شود، آسیب‌های جدی‌تری به باتری وارد خواهد شد و از طول عمر باتری خودرو کم می‌شود. علاوه بر آن در صورت کاهش یافتن ولتاژ مناسب برای باتری، مدت زمانی که طول می‌کشد تا خودرو روشن شود نیز بیشتر می‌شود. با توجه به تمام این نکاتی که گفته شد، مسئله‌ی مهمی که باید به آن توجه شود انجام تحقیقات درباره‌ی انواع مختلف باتری، شناخت ویژگی‌های آن‌ها، مقایسه‌ی انواع مختلف باتری‌ها با یک دیگر و در نهایت انتخاب یک باتری مناسب برای خودرو است تا بتوان بهترین استفاده را از آن برد. مسئله‌ی اصلی این است که چه مارک یا برندی از باتری برای خودروها مناسب‌تر و بهتر است؟ در ادامه به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم.کدام  کشورها بهترین باتری خودرو را تولید می‌کنند؟

همانطور که گفته شد، اگر در انتخاب باتری خودرو به ویژگی‌های اصلی و اساسی یک باتری خوب آگاه باشیم و بتوانیم به شکل کاملا آگاهانه و مطلع باتری را انتخاب کنیم، بهترین استفاده را از باتری مورد نظر خواهیم برد. برای این که بفهمیم چه نوع باتری برای خودروی ما مناسب است، لازم است که ویژگی‌ها و نکات مختلفی را در نظر داشته باشیم. اکثر کشورهای اروپایی از تولید باتری خودرو امتناع می‌کنند؛ دلیل اصلی آن آسیب‌های فراوانی است، که از طریق تولید باتری به طبیعت وارد می‌شود. پس بنابراین نمی‌توان باتری که ساخت کشورهای اروپایی می‌باشد را در بازار بیابید. به طور کلی در بازارهای خرید و فروش قطعات اتومبیل، اکثرا باتری‌هایی را می‌توانید بیابید که توسط  کشورهای چین و یا ترکیه و کره‌ی جنوبی هستند و یا در داخل کشور تولید شده‌اند؛ با مراجعه به اکثر بازارها و مراکز خرید و فروش قطعات مختلف خودرو، می‌توانید باتری‌های ساخت کره‌ی جنوبی که توسط برندهای پوما، شارک، اوراستارت، تایگر و برندهای دیگر تولید شده‌اند را به شکل انبوه بیابید. نکته‌ی مهم درباره‌ی باتری‌های ساخت کشور کره‌ی جنوبی این است که این باتری‌ها طول عمری بالا و مناسب داشته و تا زمان‌های طولانی می‌توان از آن‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد؛ در واقع کیفیت بالایی که این باتری‌ها دارند، آن‌ها را به پراستفاده‌ترین نوع باتری برای خودرو در کشور تبدیل کرده است.بررسی ‌کیفیت باتری‌های خودرو تولید ایران

در سال‌های اخیر، کارخانه‌های تولید کننده‌ی باتری و قطعات اتومبیل در داخل کشور توانسته‌اند باتری‌هایی باکیفیت را برای خودروها تولید کنند که این باتری‌ها می‌توانند رقیبی مناسب برای باتری‌های تولید شده توسط کشور کره‌ی جنوبی باشند. در واقع این کارخانه‌ها و تولید کنندگان با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و همچنین استفاده از بهترین ماشین‌ها و دستگاه‌های تولید باتری برای خودرو، محصولاتی درجه یک و باکیفیت را تولید کرده‌اند که به نوع خود می‌توانند یک رقیب جدی برای باتری‌های ساخت کشورهای دیگر باشند. برندهای مختلف ایرانی تولید کننده‌ی باتری خودرو، انواع باتری‌هایی که برای خودروهای ساخت داخل و یا خارج از کشور مناسب هستند را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند. باتری‌های تولید شده توسط برندهای داخلی کیفیتی بسیار بالا و منبع ذخیره‌ای مناسب دارند و برای استفاده در انواع مختلف خودروها، کاملا مناسب هستند. البته بسیاری از افراد این تصور غلط را دارند که باتری خودرو اگر تولید کشورهای اروپایی و سایر کشورهای مدرن جهان نباشد، کیفیت و کارایی لازم را نخواهد داشت؛ به عبارتی افراد باتری‌های تولید داخل را بی‌کیفیت می‌دانند. اما در اینجا می‌توان به شکل کاملا صریح و جدی اشاره کرد که، استفاده از باتری‌های خودروی تولید داخل امتیازات ویژه‌ای را برای افراد به دنبال داشته و این باتری‌ها، کارایی بهتری نسبت به باتری‌های خارجی دارند.


چرا برای خودروی خود باتری ایرانی استفاده کنیم؟

همانطور که اشاره شد کارخانه‌های تولید کننده‌ی باتری خودرو در کشور ایران در سال‌های اخیر با موفقیت و پیشرفت بالایی عمل کرده‌اند و توانسته‌اند باتری‌هایی را تولید کنند که به مراتب بهتر از باتری‌های خودروی ساخت کشورهای خارجی عمل می‌کنند. اما شاید بپرسید که چرا باید از باتری‌های خودروی ایرانی استفاده شود در حالی که می‌توان باتری‌هایی درجه یک و باکیفیت‌تر برای خودروی خود تهیه کرد؟ در واقع استفاده از باتری خودروی ایرانی امتیازات بسیاری را برای رانندگان به همراه می‌آورد؛ باتری‌هایی که در داخل کشور تولید شده‌اند، هزینه‌های کمتری را برای افراد به همراه دارند. کیفیت این باتری‌ها نیز در درجه‌ای بالا بوده و می‌تواند به آسانی با باتری‌های تولید شده توسط کشورهای خارجی رقابت کند. امتیاز دیگر این باتری‌ها این است که با خرید آن‌ها، گارانتی بسیار بیشتری نسبت به باتری‌های تولید شده در خارج از کشور نصیب شما خواهد شد. علاوه بر آن خرید باتری‌های خودروی داخلی، می‌تواند به تولید کنندگان باتری در داخل کشور انرژی ببخشد تا تمامی تلاش خود را برای تولید باتری‌هایی با کیفیت و مرغوب به کار گیرند و به نوعی می‌تواند وسیله‌ای برای حمایت از تولید داخلی باشد. در واقع با خرید باتری‌های تولید شده در داخل کشور نه تنها یک باتری با کیفیت و درجه یک برای خودروی خود خواهید داشت، بلکه در مخارج خود نیز صرفه‌جویی کرده و از پرداخت مبالغ بالا جلوگیری می‌شود؛ به نوعی با تهیه‌ی یک باتری برای خودروی ساخت ایران، با یک تیر دو نشان خواهید زد.